Farba Do Cynkowania Na Zimno - RO 1085 GALVA ZINC

Dostępność: Po wybraniu wariantu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena brutto: 239,85 zł 239.85
Cena netto: 195,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

* - Pole wymagane
Ocena: 4.099
Producent: Rust-Oleum
Kod produktu: 1085.1

Opis

Farba do cynkowania - RO1085 GALVA ZINC

Farba do galwanizacji RO1085 GALVA ZINC marki Rust-Oleum to wysokiej jakości farba do cynkowania na zimno. Farba cynkowa zapewnia maksymalną ochronę antykorozyjną dzięki ochronie katodowej. Do użycia na czystej stali, stali ocynkowanej lub piaskowanej, np. na spoinach produkcyjnych, kanałach, balustradach, zbiornikach, rynnach, ogrodzeniach, rurociągach itp. Zawiera 99% czystego cynku!

Ocynk na zimno

Farba do cynkowania na zimno jest przeznaczona przede wszystkim do aplikacji pędzlem lub do wykonania zaprawek. Zapewnia ochronę galwaniczną i daje maksymalną ochronę antykorozyjną. Farba cynkowa Rust-Oleum może być użyta jako podkład lub jak powłoka nawierzchniowa w warunkach przemysłowych, również o dużej wilgotności. 

Farba cynkowa RO1085 GALVA ZINC charakteryzuje się doskonałą odpornością na korozję oraz szybką aplikacją na zimno. Farba cynkowa idealnie nadaje się do naprawy stali ocynkowanej, szwów spawalniczych, rur, rurociągów, barierek itp. Zapewnia ochronę antykorozyjną w środowisku  C4 - duże narażenie w warunkach przemysłowych i obszarach przybrzeżnych o średnim zasoleniu.

  • Kolor: cynkowy (srebrny)
  • Pojemność: 1kg;5l
  • Wydajność: 13 m2/l
  • Czas schnięcia: w dotyku- 15 min., do przemalowania 4h
  • Zawiera 99% czystego cynku
  • Oferuje długotrwałą ochronę katodową i antykorozyjną
  • Odporna na stałą ekspozycję w temperaturze 300°C
  • Idealna do naprawy stali galwanizowanej, szwów spawalniczych, itp.

Farba cynkowa Rust-Oleum Galvazinc 1085 dodatkowe informacje:

Na jakie podłoża zaleca się stosować farbę cynkową Rust-Oleum? Na nową stal, na gołą stal, na stal piaskowaną oraz do stali ocynkowanej. 

Jak przygotować podłoże do malowania farbą cynkową? Należy usunąć smar, olej i wszelkie inne zanieczyszczenia powierzchni przy użyciu wody  np. ze środkiem do czyszczenia i odtłuszczania ND14 lub wodą pod wysokim ciśnieniem w połączeniu z odpowiednimi detergentami. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy usunąć rdzę, zgorzelinę walcowniczą i luźne stare powłoki do stopnia czystości Sa 2½ (ISO 8501-1: 1988), profil max. 50 μm. Powierzchnia musi być czysta i sucha podczas aplikacji.

Co to jest ochrona katodowa stali?  Jest to elektrochemiczna metoda ochrony metali przed korozją, która polega na tym, że do chronionej konstrukcji dołącza się zewnętrzną anodę (farba cynkowa). Powierzchnia chronionego metalu staje się katodą – elektrodą, dzięki temu nie dochodzi do utleniania metalu, czyli nie dochodzi do jego korozji.

Czy farbę wysokocynkową Rust-Oleum 1085 trzeba przemalować? Farbę cynkową można użyć jako podkład, następnie przemalować farbą niezmydlającą się. Farbę cynkową można również użyć jako samodzielną powłokę w warunkach przemysłowych i wilgotnych bez konieczności nakładania innych farb. W razie konieczności farbę cynkową można przemalować farbą antykorozyjną Peganox. 

Jak aplikować farbę cynkową? Najlepsze efekty zapewnia aplikacja za pomocą pędzla. Zalecamy stosować pędzle z naturalnego włosia. Farbę można rozcieńczyć w 5% rozpuszczalnikiem do wyrobów epoksydowych dla lepszej rozlewności. Do aplikacji w trudno dostępnych miejscach polecamy farbę cynkową w sprayu. 

Jak długo wysycha farba cynkowa do cynkowania na zimno? Farba cynkowa jest sucha w dotyku już po 15 min. od aplikacji. Do przemalowania nadaję się już po ok 4h, oznacza to, że można nałożyć 2 pełne warstwy w ciągu jednego dnia.

Zobacz również:

Farba cynkowa z cząsteczkami aluminium | Farba cynkowa w sprayu | Farba cynkowa z aluminium w sprayu | Podkład na świeży ocynk |

 

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl