Lowicyn - farba na ocynk | Do malowania blachy trapezowej

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 519,67 zł 519.67
Cena netto: 422,50 zł
ilość szt.

towar niedostępny

* - Pole wymagane
Ocena: 3.42589
Kod produktu: Lo04

Opis

Lowicyn jest gruntoemalią (podkład i nawierzchnia w jednym) przeznaczoną do bezpośredniego malowania powierzchni stalowych ocynkowanych np. dachów z blachy trapezowej, rynien, ogrodzeń, parapetów. Farba na ocynk Lowicyn zapewnia zabezpieczenie przed korozją oraz doskonały efekt dekoracyjny. Powłoka jest odporna na czynniki atmosferyczne, nie blaknie i nie traci koloru przez wiele lat. W znaczący sposób wydłuża żywotność pomalowanych elementów. Farba na ocynk Lowicyn jest oparta na bardzo trwałych żywicach poliwinylowych. 

Przykładowe zastosowanie trwałej farby Lowicyn: 

  • w budownictwie do malowania dachów, rynien, parapetów, ogrodzeń itp.
  • w przemyśle do malowania konstrukcji stalowych ocynkowanych metodą metalizacji natryskowej oraz ocynkowanych elementów maszyn, urządzeń itp.
  • Można nią pomalować również elementy stalowe, aluminiowe, z drewna i materiałów drewnopochodnych oraz tynku i betonu po odpowiednim zagruntowaniu podłoża.

Farba na dach  

Powyżej przedstawiono przykładową realizację. Podłoże dokładnie umyto, oczyszczono następnie nałożone zostały 2 warstwy farby Lowicyn. 

Właściwości powłoki:

  • Wydajność: ok 11m2/l
  • Gładka, matowa
  • Doskonała przyczepność do podłoża
  • Odporna na: wilgoć, środowisko słabo kwaśne i słabo alkaliczne, działanie czynników atmosferycznych (kwaśne deszcze, UV)
  • Termoplastyczna
  • Szybko wysycha
  • Długo zachowuje kolor 

Przygotowanie podłoża: podłoże musi być suche, czyste i odtłuszczone. Należy usunąć wszystkie zabrudzenia. Powierzchnię zmyć wodą z detergentem (np. płyn do mycia naczyń). Stare farby w dobrym stanie można malować bezpośrednio farbą Lowicyn. Podłoża mocno skorodowane zaleca się oczyścić ręcznie za pomocą szczotek drucianych, szlifierek lub skrobaków następnie zagruntować odpowiednim podkładem antykorozyjnym np. farbą antykorozyjną 769 lub poliwinylową farbą na rdzę Alfakot WT. 

Farba na ocynk i blachę trapezową Lowicyn dodatkowe informacje:

Jak trwała jest farba Lowicyn? Jeśli powierzchnia zostanie dobrze przygotowana, oczyszczona i zabezpieczona, a farba nałożona zgodnie z zaleceniami producenta powłoka powinna wytrzymać nawet 10 lat.

Czym aplikować farbą na blachę trapezową i ocynk? Farba Lowicyn przeznaczona jest do aplikacji pędzlem, wałkiem lub natryskiem. W przypadku malowania blachy ocynkowanej najlepsze efekty zapewni nałożenie pierwszej warstwy za pomocą pędzla.

Czy farbę Lowicyn należy rozcieńczyć przed malowaniem? Jeśli zachodzi taka konieczność  farbę Lowicyn można rozcieńczyć rozcieńczalnikiem do wyrobów poliwinylowych. Pędzel do 3%, wałek do 3%, natrysk powietrzny do 5%, natrysk bezpowietrzny  rozcieńczenie 0 ÷ 3 % wag., średnica dyszy 0,33 ÷ 0,46 mm, ciśnienie natrysku 12 ÷ 18 MPa, kąt natrysku 20 ÷ 60º. 

Ile należy nałożyć warstw farby dla uzyskania najlepszego efektu? Już nałożenie dwóch pełnych warstw zapewni doskonałą ochronę antykorozyjną oraz bardzo dobry efekt dekoracyjny.

Jak długo należy czekać przed nałożeniem kolejnej warstwy? Należy odczekać do wyschnięcia pierwszej warstwy, zazwyczaj trwa to ok 2h w zależności od temperatury.

Inne kolory dostępne na zamówienie. Kolorystykę należy traktować jako poglądową.

Dane techniczne

Rodzaj podłoża Ocynk
Wodorozcieńczalna Nie
Rozpuszczalnikowa Tak
Bezrozpuszczalnikowa Nie
1 - składnikowa Tak
2 - składnikowa Nie
Podkładowa Nie
Wysoka zawartość cząstek stałych Nie
Do niskich temperatur Nie
Szybkoschnąca Nie
Kolory z mieszalnika Nie
Nawierzchniowa Tak
Antykondensacyjna Nie
Gazo- i paroszczelna Nie
Certyfikat do kontaktu z żywnością Nie
Grzybobójcza Nie
Wodoszczelna Nie
Wodoodporna Nie
Paroprzepuszczalna Nie
Odporna na zabrudzenia Tak
Aerozol Nie
Pędzel Tak
Wałek Tak
Natrysk Tak
Pompka Nie
Bez spadku Tak
Ze spadkiem Tak
Rodzaj podłoża powierzchnie ocynkowane
Baza gruntoemalia
Wygląd mat
Zużycie teoretyczne 11m2/l
Czas wyschnięcia w dotyku 3h
Czas wyschnięcia do przemalowania 3h

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl