Farba Przeciw Grzybom i Pleśni - GALVI

Dostępność brak towaru
Wysyłka w 48 godzin
Cena: 71,95 zł 71.95 PLN
Cena netto: 58,50 złquantity szt.
Ocena: 4.29707 (Ilość ocen: 483)
Producent: Alcor
Kod produktu: 355

Opis

Farba przeciwpleśniowa i antygrzybiczna Galvi

Farba Galvi tworzy powłoki odporne na pleśnie i grzyby. Idealna do kuchni, łazienki, pralni, przemysłu spożywczego. Powłoka w momencie nadmiernego wzrostu zawilgocenia jest chroniona przed rozwojem grzybów pleśniowych. Farba przeciw grzybowi i pleśni Galvi tworzy higieniczną i gładką powłokę. Powłoka jest paroprzepuszczalna, oznacza to, że ściana pokryta GALVI "oddycha". Dostępna w różnych kolorach. Farba tworzy powłokę przeciwgrzybiczą i przeciwpleśniową. Technologia Galvi jest chroniona polskim patentem. 

Farba higieniczna GALVI, przeznaczenie:

Dekoracyjno-ochronne malowanie ścian i sufitów w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Farba Galvi doskonale nadaje się do kuchni, łazienki, hal produkcyjnych oraz wszystkich pomieszczeń o wysokich standardach higienicznych.  

Skuteczna ochrona ścian przed atakiem grzybów pleśniowych

Zniszczone, kredujące i bardzo mocno zagrzybione ściany można dodatkowo zagruntować gruntem grzybobójczym - Grunt Ag. Do przygotowania podłoża nie stosować środków na bazie chloru. 

Naukowe podstawy technologii antypleśniowej Galvi opublikowano na łamach prestiżowego pisma Scientific Reports wydawanego przez Nature, czytaj artykuł.

Dane techniczne:

 • Wydajność: 7-10m2/l
 • Doskonała siła krycia
 • Czas schnięcia: 1h
 • Pojemności: 1L, 4L
 • Kolory: Biały + na zamówienie (dopłata 2,50 zł netto do litra do kolorów innych niż biały)
 • Nie kapie z wałka podczas aplikacji
 • Wodorozcieńczalna formuła!
 • Praktycznie bezzapachowa!
 • Posiada atest higieniczny
 • Skuteczność przeciwgrzybicza potwierdzona laboratoryjnie
 • Zaleca się nałożenie dwóch warstw
 • Poz zmieszaniu wszystkich składników farbę Galvi należy zużyć w ciągu 12h

Farba Galvi najczęściej zadawane pytania:

Gdzie można stosować farbę GALVI? Na ściany i sufity w pomieszczeniach już zagrzybionych (należy usnąć grzyba przed aplikacją farby Galvi), jak również profilaktycznie w obiektach o słabszej wentylacji i wysokiej wilgotności. GALVI nadaje się do zastosowań domowych: kuchnie, łazienki, salony, pralnie, garaże, piwnice, itp. jak również do przemysłu: hale produkcyjne w przemyśle spożywczym, magazyny z żywnością, piekarnie itp.

W jaki sposób działa farba GALVI? W momencie nadmiernej wilgotności w pomieszczeniu powłoka jest chroniona przed rozwojem grzybów pleśniowych. Jeśli w pomieszczeniu wilgotność jest niska, a wentylacja działa prawidłowo GALVI pełni funkcję dekoracyjną. Innymi słowy - zapewnia nam ochronę tylko wtedy kiedy jest to konieczne. 

Co to jest dodatek Galvi? Jest to katoda miedzi i anoda cynku i w odpowiednim stężeniu, które po dodaniu do farby GALVI nadają jej właściwości przeciwgrzybicze. Dodatek biokontrolny jest przymocowany do pokrywy puszki. W jego skład wchodzą 2 saszetki, które przed aplikacją należy wsypać do pojemnika z farbą i dokładnie wymieszać. Po wymieszaniu farbę należy zużyć w ciągu 12h. Ważne: dodatek biokontrony należy stosować wyłącznie z farbą GALVI.

Czy farba GALVI wydziela nieprzyjemny zapach? Farba GALVI jest wodorozcieńczalna, oznacza to, że nie wydziela nieprzyjemnego zapachu w czasie aplikacji oraz w czasie schnięcia. Niemniej jednak zalecamy standardowe wietrzenie pomieszczeń w czasie malowania - przyspieszy to proces schnięcia.

Jak aplikować farbę GALVI? Najlepsze efekty zapewnia aplikacja za pomocą wałka lub pędzla. Należy postępować jak przy aplikacji farb emulsyjnych.

Jak skuteczna jest farba przeciwgrzybicza i przeciwpleśniowa Galvi? Skuteczność farby przeciwgrzybiczej Galvi potwierdzono w warunkach laboratoryjnych zgodnie z obowiązującymi normami, w warunkach przemysłowych m.in. w zakładach przetwórstwa mięsnego i browarach, gdzie panuje wysoka wilgotność oraz w warunkach domowych - kuchnie, łazienki czy zagrzybione pokoje. Trwałość dobrze wykonanej powłoki szacuje się na 3-4 lata w zależności od narażenia, intensywności eksploatacji oraz przygotowania podłoża.

Czy farba antypleśniowa GALVI jest bezpieczna? Farba Galvi jest wodorozcieńczalna, nie zawiera rozpuszczalników. Może być stosowana w  mieszkaniach, czy w obiektach użyteczności publicznej. Posiada również atest higieniczny.  Zapewnia najwyższe standardy higieniczne.

Jak usunąć grzyba ze ścian przy pomocy farby GALVI? Zalecamy ręcznie przygotować powierzchnię, usunąć grzyba i pleśń, usunąć luźną starą farbę. W przypadku bardzo dużego zagrzybienia polecamy dodatkowo użyć specjalny grunt - Grunt Ag. W przypadku bardzo mocnych plam po pleśni lub wodzie można użyć podkład na plamy w sprayu. Powierzchnia powinna być czysta i sucha, wolna od grzybów i pleśni. Nałożyć pierwszą warstwę farby GALVI, po około 2h nałożyć drugą warstwę. 

Dodatkowe zalecenia: zalecamy, aby w miarę możliwości usunąć przyczynę powstawania grzyba w pomieszczeniu np. uszczelnić przeciekający dach, poprawić wentylację czy naprawić izolację budynku. Przed przystąpieniem do malowania zawsze należy dobrze oczyścić powierzchnię. Takie działania w połączeniu z farbą przeciwgrzybiczą zapewnią ochronę na długie lata. Do czyszczenia podłoża przed aplikacją nie stosować środków na bazie chloru. Jeśli takie środki zostały użyte podłoże należy umyć czystą wodą i spłukać następnie pozostawić do wyschnięcia. 

Farbę Galvi należy nakładać na wyczyszczone podłoża, które są wolne od grzybów, pleśni oraz suche. Farba Galvi nadaje właściwości dekoracyjno - ochronne po aplikacji. Sucha powłoka farby jest odporna na grzyby pleśniowe. 

Zobacz również:

Grunt Grzybobójczy| Podkład w sprayu na trudne do usunięcia plamy | Farba antykondensacyjna | Farba na elewcję  |

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl