Farba przeciwgrzybicza GALVI

Dostępność: Po wybraniu wariantu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena brutto: 92,25 zł 92.25
Cena netto: 75,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

* - Pole wymagane
Ocena: 4.60474
Producent: Alcor
Kod produktu: 355

Opis

Galvi Farba przeciwgrzybicza i antypleśniowa

Uwaga: produkt wodorozcieńczalny. Wysyłka produktu będzie możliwa w temperaturach dodatnich.
Kontakt. tel.  77-457-98-56


Prosimy o przemyślany zakup Galvi w kolorze - farba nie podlega zwrotowi.

Farba Galvi tworzy powłoki odporne na pleśnie i grzyby. Idealna do kuchni, łazienki, pralni, przemysłu spożywczego. Powłoka GALVI w momencie nadmiernego wzrostu zawilgocenia jest chroniona przed rozwojem grzybów pleśniowych. Farba przeciw grzybowi i pleśni Galvi tworzy higieniczną i gładką powłokę. Powłoka jest paroprzepuszczalna, oznacza to, że ściana pokryta GALVI "oddycha". Dostępna w różnych kolorach. Farba tworzy powłokę przeciwgrzybiczą i przeciwpleśniową. Technologia Galvi jest chroniona polskim patentem.

Skuteczny środek na pleśń Galvi jest bezwonny i łatwy w aplikacji - malowanie jak klasyczną farbą dekoracyjną. 

Farba przeciwgrzybicza GALVI, przeznaczenie:

Dekoracyjno-ochronne malowanie ścian i sufitów w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Farba Galvi doskonale nadaje się do kuchni, łazienki, hal produkcyjnych oraz wszystkich pomieszczeń o wysokich standardach higienicznych.  

Skuteczna ochrona ścian przed atakiem grzybów pleśniowych

Zniszczone, kredujące i mocno zagrzybione ściany można dodatkowo zagruntować bezzapachowym środkiem grzybobójczym z dodatkiem srebra Grunt Ag. Do przygotowania podłoża nie stosować środków na bazie chloru. 

Bezwonny środek na pleśń Grunt Ag oraz wodorozcieńczalna farba GALVI tworzą skuteczny system grzybobójczy. Jest to innowacyjne i łatwe w aplikacji rozwiązanie, które ochroni podłoże przed grzybami na wiele lat zapewniając higieniczne warunki wewnątrz pomieszczeń. 

Naukowe podstawy technologii antypleśniowej Galvi opublikowano na łamach prestiżowego pisma Scientific Reports wydawanego przez Nature, czytaj artykuł.

Farba na grzyba GALVI dane techniczne:

 • Wydajność: 7-10m2/l
 • Doskonała siła krycia
 • Czas schnięcia: 1h
 • Pojemności: 1L, 4L
 • Kolory: Biały + na zamówienie (dopłata 2,50 zł netto do litra do kolorów innych niż biały)
 • Nie kapie z wałka podczas aplikacji
 • Wodorozcieńczalna formuła!
 • Praktycznie bezzapachowa!
 • Skuteczność przeciwgrzybicza potwierdzona laboratoryjnie
 • Zaleca się nałożenie dwóch warstw
 • Po zmieszaniu wszystkich składników farbę Galvi należy zużyć w ciągu 12h

Farba na pleśń i grzyby Galvi najczęściej zadawane pytania:

Gdzie można stosować farbę przeciwgrzybiczą GALVI? Na ściany i sufity w pomieszczeniach już zagrzybionych (należy usnąć grzyba przed aplikacją farby Galvi), jak również profilaktycznie w obiektach o słabszej wentylacji i wysokiej wilgotności. GALVI nadaje się do zastosowań domowych: kuchnie, łazienki, salony, pralnie, garaże, piwnice, itp. jak również do przemysłu: hale produkcyjne w przemyśle spożywczym, magazyny z żywnością, piekarnie itp.

W jaki sposób działa farba przeciwgrzybicza GALVI? W momencie nadmiernej wilgotności w pomieszczeniu powłoka jest chroniona przed rozwojem grzybów pleśniowych. Jeśli w pomieszczeniu wilgotność jest niska, a wentylacja działa prawidłowo GALVI pełni funkcję dekoracyjną. Innymi słowy - zapewnia nam ochronę tylko wtedy kiedy jest to konieczne. 

Czy farba GALVI wydziela nieprzyjemny zapach? Farba GALVI jest wodorozcieńczalna, oznacza to, że nie wydziela nieprzyjemnego zapachu w czasie aplikacji oraz w czasie schnięcia. Niemniej jednak zalecamy standardowe wietrzenie pomieszczeń w czasie malowania - przyspieszy to proces schnięcia.

Jak aplikować farbę przeciwgrzybiczą GALVI? Najlepsze efekty zapewnia aplikacja za pomocą wałka lub pędzla. Należy postępować jak przy aplikacji farb emulsyjnych.

Jak skuteczna jest farba przeciwgrzybicza i przeciwpleśniowa Galvi? Skuteczność farby przeciwgrzybiczej Galvi potwierdzono w warunkach laboratoryjnych zgodnie z obowiązującymi normami, w warunkach przemysłowych m.in. w zakładach przetwórstwa mięsnego i browarach, gdzie panuje wysoka wilgotność oraz w warunkach domowych - kuchnie, łazienki czy zagrzybione pokoje. Trwałość dobrze wykonanej powłoki szacuje się na 3-4 lata w zależności od narażenia, intensywności eksploatacji oraz przygotowania podłoża.

Czy farba antypleśniowa GALVI jest bezpieczna? Farba Galvi jest wodorozcieńczalna, nie zawiera rozpuszczalników. Może być stosowana w  mieszkaniach, czy w obiektach użyteczności publicznej. Posiada również atest higieniczny. Zapewnia najwyższe standardy higieniczne.

Jak usunąć grzyba ze ścian przy pomocy farby GALVI? Zalecamy ręcznie przygotować powierzchnię, usunąć grzyba i pleśń, usunąć luźną starą farbę. W przypadku bardzo dużego zagrzybienia polecamy dodatkowo użyć specjalny środek przeciwgrzybiczy Grunt Ag W przypadku bardzo mocnych plam po pleśni lub wodzie można użyć podkład na plamy w sprayu. Powierzchnia powinna być czysta i sucha, wolna od grzybów i pleśni. Nałożyć pierwszą warstwę farby GALVI, po około 2h nałożyć drugą warstwę. 

Dodatkowe zalecenia: zalecamy, aby w miarę możliwości usunąć przyczynę powstawania grzyba w pomieszczeniu np. uszczelnić przeciekający dach, poprawić wentylację czy naprawić izolację budynku. Przed przystąpieniem do malowania zawsze należy dobrze oczyścić powierzchnię. Takie działania w połączeniu z farbą przeciwgrzybiczą zapewnią ochronę na długie lata. Do czyszczenia podłoża przed aplikacją nie stosować środków na bazie chloru. Jeśli takie środki zostały użyte podłoże należy umyć czystą wodą i spłukać następnie pozostawić do wyschnięcia. 

Farbę Galvi należy nakładać na wyczyszczone podłoża, które są wolne od grzybów, pleśni oraz suche. Farba Galvi nadaje właściwości dekoracyjno - ochronne po aplikacji. Sucha powłoka farby jest odporna na grzyby pleśniowe. 

Jak usunąć grzyba ze ścian i sufitów? Zobacz nasz wideo poradnik:

 

Zobacz również:

Środek grzybobójczy Grunt Ag Podkład w sprayu na trudne do usunięcia plamy | Farba antykondensacyjna | Farba na elewcję  |

Pliki do pobrania:

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl